Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 1080
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
200MP f/1.65 OIS
🤖
OS
Android 12 (MIUI 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | Redmi Note 12 Pro+ 5G |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Midnight Black, Polar White, Sky Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.0 |
| Yükseklik (mm) | 162.9 |
| Kalınlık (mm) | 7.9 |
| Ağırlık (g) | 208 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön/arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP53 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 900 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 1080 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.6 GHz A78 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G68 MC4 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200MP f/1.65 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 16MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | 200MP / OIS / Night Mode / 120W şarj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G Haberleri
30 Mart 20265G nedir, ne işe yarar? Türkiye'de 5G'ye geçiş rehberi ve cihaz önerileri (2026)
22 Ocak 2026Redmi Note 15 Serisi hediyeli satış kampanyasıyla raflara çıktı
22 Ocak 2026A101 22 Ocak 2026 listesinde Galaxy S25 Ultra öne çıkıyor
17 Ocak 2026Xiaomi, Mijia ev aletlerini Türkiye’ye getirdi: Fiyatlar 1.799 TL’den başlıyor
16 Ocak 2026Xiaomi REDMI Note 15 Serisi’ni Türkiye’ye getirdi: Fiyatlar 16.999 TL’den başlıyor
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
