📱
Xiaomi
Xiaomi 17 Max
📺
Ekran
6.9 inç"
⚡
İşlemci
Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
🧠
RAM
12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
💾
Depolama
256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1
🔋
Pil
8000 mAh (Si/C) mAh
⚡
Şarj
100W HyperChargeW
📷
Ana Kamera
200 MP, f/1.7, 1/1.4" Samsung ISOCELL HPE, PDAF, OIS, Leica
🤖
OS
Android 16, HyperOS 3
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 17 Max |
| Çıkış Tarihi | 21 Mayıs 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut (Çin) |
| Renk Seçenekleri | Beyaz, Gök Mavisi, Piksel Siyahı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 77.6 |
| Yükseklik (mm) | 162.9 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 219 |
| Malzeme | Cam ön ve arka, alüminyum çerçeve, dört taraflı kavisli orta çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP68 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.9 inç |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1200x2608 |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 416 ppi |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz adaptif |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3500 nit peak |
| HDR Desteği | HDR10+, Dolby Vision, HDR Vivid |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Üretim Süreci (nm) | 3 nm |
| CPU | Octa-core (2x4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L + 6x3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M) |
| GPU | Adreno 840 |
| RAM | 12 GB / 16 GB LPDDR5X |
| Depolama | 256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200 MP, f/1.7, 1/1.4" Samsung ISOCELL HPE, PDAF, OIS, Leica |
| Geniş Açı Kamera | 50 MP, f/2.4, 17mm, 102°, 1/2.76" |
| Telefoto Kamera | 50 MP, f/2.4, 70mm, 1/1.95" Sony IMX, OIS, PDAF, 3x optik zoom, periskop |
| Ön Kamera | 50 MP, f/2.2, 21mm, 1/2.88", PDAF |
| Video Çözünürlüğü | 8K@30fps (HDR), 4K@30/60fps (10-bit Dolby Vision, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps |
| Kamera Özellikleri | Leica optik, lazer AF, renk spektrum sensörü, çift LED flaş, HDR, panorama |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 8000 mAh (Si/C) |
| Kablolu Şarj (W) | 100W HyperCharge |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W |
| Ters Kablosuz Şarj | Evet |
Bağlantı
| 5G | Evet |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be), çift bant |
| Bluetooth | 5.4 (aptX HD, aptX Adaptive, LHDC 5) |
| NFC | Evet |
| USB | USB Type-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Hayır |
| Uydu Bağlantısı | Hayır |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16, HyperOS 3 |
| Yapay Zeka Özellikleri | Evet (Xiaomi AI, Gemini entegrasyonu) |
📰 Xiaomi 17 Max Haberleri
22 Mayıs 2026Xiaomi Smart Band 10 Pro'yu ve yeni kablosuz kulaklığını tanıttı
22 Mayıs 2026Xiaomi 17 Max yeni nesil Snapdragon işlemciyle sahneye çıktı
18 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için geri sayım başladı
18 Mayıs 2026Xiaomi 17 Max ve 1000 beygirlik YU7 GT için tarih verildi
17 Mayıs 2026Xiaomi 17 Air seri üretime yaklaşmışken rafa kalktı
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
