vivo
vivo Y300 5G
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 4 Gen 2
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
44WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 14 (Funtouch 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | Y300 5G |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Titanium Silver, Midnight Black, Breeze Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.3 |
| Yükseklik (mm) | 163.4 |
| Kalınlık (mm) | 7.8 |
| Ağırlık (g) | 188 / 190 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 4 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A78 + 6x1.95 GHz A55) |
| GPU | Adreno 613 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 44W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (Funtouch 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 vivo Y300 5G Haberleri
21 Ekim 2025Vivo, Android 16 tabanlı OriginOS 6’yı 30’dan fazla modele ulaştıracak
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
24 Ağustos 2025Vivo Y500 8200 mAh bataryasıyla Çin’de tanıtılacak
10 Mart 2025Vivo Y300i tanıtıldı: 6500 mAh pil ve Snapdragon 4 Gen 2 ile geliyor
17 Kasım 2024"123456" hâlâ en popüler şifre: Siber güvenlik için alarm zilleri çalıyor
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş

