vivo
vivo Y100 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6020
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
44WW
📷
Ana Kamera
64MP f/1.89 OIS
🤖
OS
Android 13 (Funtouch 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | Y100 5G |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Pacific Dawn, Cosmic Black, Sparkling Aurora |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.4 |
| Yükseklik (mm) | 162.8 |
| Kalınlık (mm) | 7.5 |
| Ağırlık (g) | 172 / 183 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6020 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.89 OIS |
| Geniş Açı Kamera | yok |
| Telefoto Kamera | yok |
| Ön Kamera | 16MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 44W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (Funtouch 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 vivo Y100 5G Haberleri
21 Ekim 2025Vivo, Android 16 tabanlı OriginOS 6’yı 30’dan fazla modele ulaştıracak
26 Ocak 2024Vivo Y100 5G tanıtıldı: Snapdragon 4 Gen 2 işlemci, 80W hızlı şarj desteği
29 Aralık 2023MediaMarkt'tan yıl sonuna özel dev kampanya [Son gün: 31 Aralık]
25 Aralık 2023Vivo Y100i serisini büyütmeye Y100i Power ile devam ediyor
05 Aralık 2023ExpressVPN, Apple TV üzerinden global içeriğe kapı açıyor
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş

