vivo
vivo X300s
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Elite
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
6510 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
200MP f/1.57 OIS (Zeiss T*)
🤖
OS
Android 16 (OriginOS 6)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | X300s |
| Çıkış Tarihi | Nisan 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Titanium Black, Titanium White, Glacier Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.5 |
| Yükseklik (mm) | 161.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 217 |
| Malzeme | Armor Glass ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 + IP69 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1260 x 2800 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 453 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / HDR Vivid / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Armor Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Elite |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (2x4.32 GHz Oryon V2 + 6x3.53 GHz Oryon V2) |
| GPU | Adreno 830 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200MP f/1.57 OIS (Zeiss T*) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 15mm 119° AF |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.67 85mm 3x OIS periskop |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 AF |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | 200MP ana / Zeiss T* / OIS |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6510 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | 40W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Var |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 (OriginOS 6) |
| Güncelleme Süresi | 5 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI / OriginOS AI |
📰 vivo X300s Haberleri
02 Nisan 2026Vivo G2 ve G2 Ultra lensler için uyumlu cihazlar açıklandı
10 Mart 2026200 MP kamera ve dev pil: Vivo V70 FE sahneye çıktı
09 Mart 2026Vivo X300s doğrulandı: 144Hz ekran ve 200 MP kamera geliyor
12 Ocak 2026OnePlus 15T’nin bellek ve renk seçenekleri netleşiyor
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş

