vivo
vivo X300
📺
Ekran
6.31"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9500
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
6040 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
200MP f/1.69 23mm OIS (Zeiss T*)
🤖
OS
Android 16 (OriginOS 6)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | X300 |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, Blue, Red, Purple, Pink |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.9 |
| Yükseklik (mm) | 150.6 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 190 |
| Malzeme | Armor Glass ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 + IP69 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.31 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1216 x 2640 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 460 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / HDR Vivid / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Armor Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9500 |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (1x4.21 GHz C1-Ultra + 3x3.5 GHz C1-Premium + 4x2.7 GHz C1-Pro) |
| GPU | Arm G1-Ultra |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200MP f/1.69 23mm OIS (Zeiss T*) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 15mm 119° AF |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.67 85mm 3x OIS periskop |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 AF |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss T* / 200MP ana / OIS / Ultrasonik parmak izi |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6040 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | 40W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Var |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 (OriginOS 6) |
| Güncelleme Süresi | 5 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI / OriginOS AI |
📰 vivo X300 Haberleri
13 Nisan 2026Vivo X Fold 6 sızıntısı büyük değişimi işaret ediyor
02 Nisan 2026Vivo G2 ve G2 Ultra lensler için uyumlu cihazlar açıklandı
31 Mart 2026Vivo X300 Ultra ile fotoğraf makinesini geride bırakabilirsiniz
30 Mart 2026Kamera savaşları başladı: Android markaları sınırları zorluyor
26 Mart 2026Apple’ın yeni kamera planı ortaya çıktı: 200 MP sensör test ediliyor
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
