vivo
vivo X300 Ultra
📺
Ekran
6.82 inç"
⚡
İşlemci
Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
🧠
RAM
12 GB / 16 GB LPDDR5X Ultra RAM
💾
Depolama
256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1
🔋
Pil
6600 mAh (Si/C Li-Polymer) mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
200 MP, f/1.9, 35mm, Sony LYT-901, OIS (CIPA 7.0)
🤖
OS
Android 16, OriginOS 6
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | X300 Ultra |
| Çıkış Tarihi | 6 Mayıs 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Zafer Yeşili, Tutulma Siyahı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.8 |
| Yükseklik (mm) | 163 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 232 |
| Malzeme | Armor cam ön ve arka, alüminyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP68/IP69 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.82 inç |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1440x3168 QHD+ |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 510 ppi |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-144Hz adaptif |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 nit peak |
| HDR Desteği | HDR10+, Dolby Vision, HDR Vivid |
| Ekran Koruma | Armor Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Üretim Süreci (nm) | 3 nm |
| CPU | Octa-core (2x4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L + 6x3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M) |
| GPU | Adreno 840 |
| RAM | 12 GB / 16 GB LPDDR5X Ultra |
| Depolama | 256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200 MP, f/1.9, 35mm, Sony LYT-901, OIS (CIPA 7.0) |
| Geniş Açı Kamera | 50 MP, f/2.0, 14mm, 116°, Sony LYT-818, OIS |
| Telefoto Kamera | 200 MP, f/2.7, 85mm, Samsung HP0, OIS, 3.7x optik zoom |
| Ön Kamera | 50 MP, f/2.5, AF |
| Video Çözünürlüğü | 8K@30fps, 4K@24/30/60/120fps (10-bit Log, Dolby Vision), 1080p@30/60/120/240fps |
| Kamera Özellikleri | ZEISS optik, ZEISS T* kaplama, lazer AF, renk spektrum sensörü, LED flaş, HDR, panorama, 3D LUT |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6600 mAh (Si/C Li-Polymer) |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | 40W |
| Ters Kablosuz Şarj | Evet |
| Adaptör Dahil | Evet (100W adaptör dahil) |
Bağlantı
| 5G | Evet |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Bluetooth | 6.0 |
| NFC | Evet |
| USB | USB Type-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Hayır |
| Uydu Bağlantısı | Evet (yalnızca 1TB modelde) |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16, OriginOS 6 |
| Güncelleme Süresi | 5 yıl Android + 7 yıl güvenlik güncellemesi |
| Yapay Zeka Özellikleri | Evet (vivo AI Suite) |
📰 vivo X300 Ultra Haberleri
02 Nisan 2026Vivo G2 ve G2 Ultra lensler için uyumlu cihazlar açıklandı
31 Mart 2026Vivo X300 Ultra ile fotoğraf makinesini geride bırakabilirsiniz
30 Mart 2026Kamera savaşları başladı: Android markaları sınırları zorluyor
26 Mart 2026Apple’ın yeni kamera planı ortaya çıktı: 200 MP sensör test ediliyor
10 Mart 2026200 MP kamera ve dev pil: Vivo V70 FE sahneye çıktı
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş

