vivo
vivo V60
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 7s Gen 3
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
6000 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS (Zeiss T*)
🤖
OS
Android 15 (Funtouch 15)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | V60 |
| Çıkış Tarihi | Ağustos 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Titanium Grey, Sunset Gold, Midnight Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.5 |
| Yükseklik (mm) | 162.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.5 |
| Ağırlık (g) | 192 / 201 |
| Malzeme | Schott Xensation Alpha ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 + IP69 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Schott Xensation Alpha |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 7s Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.1 GHz A720 + 4x1.8 GHz A520) |
| GPU | Adreno 720 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS (Zeiss T*) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 120° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.0 2x OIS |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 AF |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss T* / Triple 50MP / OIS |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6000 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (Funtouch 15) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI |
📰 vivo V60 Haberleri
19 Şubat 2026Vivo V70 ile düz ekrana dönüş: Daha ince, daha hafif tasarım
16 Şubat 2026Vivo V60 Lite’tan sürpriz güncelleme: Yeni çip, aynı güçlü donanım
13 Kasım 2025Vivo V70'in Snapdragon 7 Gen 4 işlemcisi test sonucuyla doğrulandı
21 Ekim 2025Vivo, Android 16 tabanlı OriginOS 6’yı 30’dan fazla modele ulaştıracak
08 Ekim 2025200 megapiksel kameralı Vivo V60e Hindistan’da tanıtıldı
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 Pro 5G
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.79 OIS
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
