vivo
vivo V30 Pro
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8200
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
80WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS (Zeiss T*)
🤖
OS
Android 14 (Funtouch 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | V30 Pro |
| Çıkış Tarihi | Mart 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Peacock Green, Starry Black, Midnight Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.2 |
| Yükseklik (mm) | 163.4 |
| Kalınlık (mm) | 7.5 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Schott Alpha Glass ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP64 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2800 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Schott Alpha Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8200 |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (1x3.1 GHz A78 + 3x3.0 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS (Zeiss T*) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 120° |
| Telefoto Kamera | 8MP f/2.0 2x |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 AF |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss T* / Triple Zeiss / OIS / Aura Light |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (Funtouch 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI |
📰 vivo V30 Pro Haberleri
21 Ekim 2025Vivo, Android 16 tabanlı OriginOS 6’yı 30’dan fazla modele ulaştıracak
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
08 Ocak 2025Hepsiburada’da Vivo V30 5G'de 6.000 TL civarında fiyat avantajı
07 Ağustos 2024Vivo V40 ve V40 Pro tanıtıldı: İnce tasarım ve büyük pil kapasitesi bir arada
17 Temmuz 2024Vivo V30 Lite İncelemesi
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 Pro 5G
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.79 OIS
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
