Tecno
Tecno Spark 20 Pro+
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G99 Ultimate
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
33WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.75 OIS
🤖
OS
Android 13 (HiOS 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Spark 20 Pro+ |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Neon Gold, Tribal Cyan, Magic Skin White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.7 |
| Yükseklik (mm) | 163.3 |
| Kalınlık (mm) | 7.6 |
| Ağırlık (g) | 192 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 950 |
| HDR Desteği | HDR10 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G99 Ultimate |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.75 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 108MP / 120Hz AMOLED |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (HiOS 13) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Tecno Spark 20 Pro+ Haberleri
22 Ocak 2026A101 22 Ocak 2026 listesinde Galaxy S25 Ultra öne çıkıyor
13 Ocak 2026Samsung Galaxy A17 5G ve 10.000 TL üzeri telefonlarda 250 TL kupon fırsatı
28 Kasım 2025TECNO’da Kasım fırsatları: Alt limitsiz 1.000 TL kupon indirimi
23 Ekim 2025A101 23 Ekim 2025 Aldın Aldın Elektronik ürünleri içinde yine Samsung Galaxy A56 var
09 Ekim 2025TECNO SPARK Slim 5G’nin Türkiye fiyatı 19.999 TL olarak açıklandı
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş

