📱
Tecno
Tecno Phantom V Fold2
📺
Ekran
7.85 (iç)"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9300
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
512GB
🔋
Pil
5600 mAh
⚡
Şarj
68WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS
🤖
OS
Android 14 (HiOS 14 Fold)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Phantom V Fold2 |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, Green, Silver |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 159.0 |
| Yükseklik (mm) | 72.2 (kapalı) / 140.4 (açık) |
| Kalınlık (mm) | 6.1 / 11.8 |
| Ağırlık (g) | 249 |
| Malzeme | Plastik iç / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 7.85 (iç) |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 2296 x 2000 piksel (iç) 2K+ |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 359 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Plastik film |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9300 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Decacore (1x3.25 GHz X4 + 3x2.85 GHz A720 + 4x2.0 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 ultrawide |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.5 3x tele |
| Ön Kamera | 32MP + 32MP (çift iç) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Katlanabilir / Dimensity 9300 / 6.42" dış ekran FHD+ |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5600 |
| Kablolu Şarj (W) | 68W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HiOS 14 Fold) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Tecno AI |
📰 Tecno Phantom V Fold2 Haberleri
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
21 Ağustos 2025TECNO ve Digiturk iş birliğiyle akıllı telefonlarda %40 indirim başladı
03 Mart 2025Tecno, MWC 2025'te Camon 40 serisi ve yeni cihazlarını tanıttı
27 Aralık 2024Tecno Camon 40 Pro LTE sürümü FCC sertifikası aldı
09 Aralık 2024TECNO PHANTOM V Fold2 5G, yapay zekâ destekli katlanabilir teknolojisiyle Türkiye’de
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş

