📱
Tecno
Tecno Phantom Ultimate
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9200+
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS (RGBW)
🤖
OS
Android 14 (HiOS 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Phantom Ultimate |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 160.5 |
| Kalınlık (mm) | 9.7 |
| Ağırlık (g) | 226 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / titanyum-seramik arka / titanyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9200+ |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.35 GHz X3 + 3x3.0 GHz A715 + 4x2.0 GHz A510) |
| GPU | Immortalis-G715 MC11 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS (RGBW) |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.4 120° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.5 3x periskop OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Titanyum-seramik arka / IP68 / Retraktabl periskop / RGBW |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HiOS 14) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Tecno AI |
📰 Tecno Phantom Ultimate Haberleri
02 Mart 2026TECNO MWC 2026’da 8000mAh’li POVA ve üçe katlanan telefonu gösterdi
10 Temmuz 2025Tecno'nun yapay zekâsı artık Türkçe konuşuyor
09 Temmuz 2025Tecno Phantom Ultimate G Fold, yeni nesil katlanabilir tasarımıyla yakında resmiyet kazanacak
03 Mart 2025Tecno, MWC 2025'te Camon 40 serisi ve yeni cihazlarını tanıttı
06 Eylül 2024Tecno IFA 2024'te yapay zeka destekli "AI Vision" teknolojisini tanıttı
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
