Tecno
Tecno Camon 30 Premier 5G
📺
Ekran
6.77"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9200+
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS (1/1.3" RGBW)
🤖
OS
Android 14 (HiOS 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Camon 30 Premier 5G |
| Çıkış Tarihi | Nisan 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.7 |
| Yükseklik (mm) | 160.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 195 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP53 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.77 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 390 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-144Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1300 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9200+ |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.35 GHz X3 + 3x3.0 GHz A715 + 4x2.0 GHz A510) |
| GPU | Immortalis-G715 MC11 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS (1/1.3" RGBW) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 ultrawide |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.5 3x periskop OIS |
| Ön Kamera | 50MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / LTPO / 3x periskop / 50MP ön / IP53 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HiOS 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Tecno AI |
📰 Tecno Camon 30 Premier 5G Haberleri
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
03 Mart 2025Tecno, MWC 2025'te Camon 40 serisi ve yeni cihazlarını tanıttı
23 Temmuz 2024Tecno Camon 30 serisine yakında yeni bir üye daha katılacak
14 Mayıs 2024Tecno Camon 30 serisi Android 16 güncellemesini alacak
03 Nisan 2024Tecno Camon 30 serisinin üyeleri kullanıcılarla buluşuyor
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
