📱
Tecno
Tecno Camon 20s Pro 5G
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8020
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
33WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.75 OIS
🤖
OS
Android 13 (HiOS 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Camon 20s Pro 5G |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Dark Welkin, Winter Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.2 |
| Yükseklik (mm) | 160.3 |
| Kalınlık (mm) | 7.5 |
| Ağırlık (g) | 175 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8020 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (4x2.6 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC4 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.75 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 108MP |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (HiOS 13) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Tecno Camon 20s Pro 5G Haberleri
02 Mart 2026Tecno, arka kapağı parlayan ve renk değiştiren telefonlarını gösterdi
02 Mart 2026TECNO MWC 2026’da 8000mAh’li POVA ve üçe katlanan telefonu gösterdi
26 Şubat 2026Tecno, ultra ince modüler akıllı telefon konseptini gösterdi
13 Şubat 2026Türkiye’de 5G dönemi 1 Nisan’da başlıyor: Vodafone 81 il, 922 ilçede hizmet verecek
22 Ocak 2026A101 22 Ocak 2026 listesinde Galaxy S25 Ultra öne çıkıyor
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş

