📱
Tecno
Tecno Camon 20 Pro
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G99
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
33WW
📷
Ana Kamera
64MP f/1.79 OIS
🤖
OS
Android 13 (HiOS 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Camon 20 Pro |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Dark Welkin, Serenity Blue, Predawn Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.1 |
| Yükseklik (mm) | 160.7 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 179 |
| Malzeme | Plastik ön/arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G99 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.79 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / RGBW sensör |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (HiOS 13) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Tecno Camon 20 Pro Haberleri
02 Mart 2026TECNO MWC 2026’da 8000mAh’li POVA ve üçe katlanan telefonu gösterdi
28 Kasım 2025TECNO’da Kasım fırsatları: Alt limitsiz 1.000 TL kupon indirimi
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
25 Ağustos 2025Tecno Camon 40 Premier 5G, 7.000 TL indirimle satışta (Ağustos 2025)
21 Ağustos 2025TECNO ve Digiturk iş birliğiyle akıllı telefonlarda %40 indirim başladı
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş

