Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
📺
Ekran
6.7 (açık)"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
4000 mAh
⚡
Şarj
25WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 26mm OIS
🤖
OS
Android 14 (güncel: Android 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy Z Flip6 |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Silver Shadow, Yellow, Blue, Mint, Crafted Black, White, Peach, Lemon |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.9 |
| Yükseklik (mm) | 165.1 |
| Kalınlık (mm) | 6.9 |
| Ağırlık (g) | 187 |
| Malzeme | Armor Aluminum çerçeve / Gorilla Glass Victus 2 ön ve arka |
| Su/Toz Direnci | IPX8 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 (açık) |
| Panel Tipi | Foldable Dynamic AMOLED 2X |
| Çözünürlük | 1080 x 2640 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 426 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (uyarlanabilir) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2600 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | UTG / Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.4 GHz X4 + 3x3.15 GHz A720 + 2x2.96 GHz A520 + 2x2.27 GHz A520) |
| GPU | Adreno 750 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 26mm OIS |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 13mm 123° |
| Ön Kamera | 10MP f/2.4 kapak |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / FlexMode / kapak ekranı 3.4" / Galaxy AI / katlanmış 14.9mm |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4000 |
| Kablolu Şarj (W) | 25W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi2) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | Hayır |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (güncel: Android 16) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS / 7 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Galaxy AI / Bixby |
📰 Samsung Galaxy Z Flip6 Haberleri
06 Mayıs 2026One UI 8.5 güncellemesi ilk Galaxy modellerine ulaşıyor
23 Haziran 2025Samsung, Android 16 tabanlı One UI 8’i ilk olarak Galaxy S24 ve katlanabilir modellerde test edecek
25 Mayıs 2025Android 15 tabanlı One UI 7 güncellemesi Türkiye'de yeni Galaxy modellerine ulaşıyor
14 Nisan 2025Samsung, güncellenen listeye göre Türkiye’de onlarca modelini One UI 7 Android 15’e taşıyacak
26 Şubat 2025Samsung’un One UI 7 güncelleme takvimi sızdırıldı: İlk güncellenecek modeller ve tarihler
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip3 5G
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 888 5G
- 8GB RAM
- 3300 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş

