Samsung
Samsung Galaxy S23 5G
📺
Ekran
6.1"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
3900 mAh
⚡
Şarj
25WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 24mm OIS Dual Pixel
🤖
OS
Android 13 (güncel: Android 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy S23 5G |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Phantom Black, Cream, Green, Lavender |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 70.9 |
| Yükseklik (mm) | 146.3 |
| Kalınlık (mm) | 7.6 |
| Ağırlık (g) | 168 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 arka/ön / alüminyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.1 |
| Panel Tipi | Dynamic AMOLED 2X |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 425 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 48-120Hz (uyarlanabilir) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1750 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.36 GHz + 2x2.8 GHz + 2x2.8 GHz + 3x2.0 GHz) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 24mm OIS Dual Pixel |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 13mm 120° |
| Telefoto Kamera | 10MP f/2.4 69mm 3x OIS |
| Ön Kamera | 12MP f/2.2 26mm |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@30fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / Expert RAW / Astro Hyperlapse |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 3900 |
| Kablolu Şarj (W) | 25W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Var |
| Adaptör Dahil | Hayır |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C USB 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (güncel: Android 16) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS / 5 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Bixby |
📰 Samsung Galaxy S23 5G Haberleri
31 Mart 2026iPhone ile dosya paylaşımı Galaxy A serisinde de mümkün olacak
24 Aralık 2025One UI 8.5 için geri sayım: Samsung’un test ettiği Galaxy telefonlar ortaya çıktı
06 Eylül 2025Türkiye'de Android 16 ve Onu UI 8 güncellemesini alacak ilk Samsung cihazları netleşti
25 Temmuz 2025Vodafone’un 4.5G şebekesi Umlaut analizinde Türkiye genelinde zirveye çıktı
30 Haziran 2025Samsung, One UI 8.5 güncellemesini bu cihazlara sunacak
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
- 12GB RAM
- 4000 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş

