Samsung
Samsung Galaxy S22+ 5G
📺
Ekran
6.6"
⚡
İşlemci
Exynos 2200 / Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 23mm OIS Dual Pixel
🤖
OS
Android 12 (güncel: Android 15)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy S22+ 5G |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Phantom Black, Phantom White, Green, Pink Gold, Cream, Graphite, Violet, Sky Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.8 |
| Yükseklik (mm) | 157.4 |
| Kalınlık (mm) | 7.6 |
| Ağırlık (g) | 195 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus+ arka/ön / alüminyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.6 |
| Panel Tipi | Dynamic AMOLED 2X |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 393 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 48-120Hz (uyarlanabilir) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1750 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus+ |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Exynos 2200 / Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x2.99 GHz + 3x2.50 GHz + 4x1.80 GHz) |
| GPU | Xclipse 920 / Adreno 730 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 23mm OIS Dual Pixel |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 13mm 120° |
| Telefoto Kamera | 10MP f/2.4 69mm 3x OIS |
| Ön Kamera | 10MP f/2.2 26mm |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / Expert RAW |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Var |
| Adaptör Dahil | Hayır |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C USB 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (güncel: Android 15) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS / 5 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Bixby |
📰 Samsung Galaxy S22+ 5G Haberleri
31 Mart 2026iPhone ile dosya paylaşımı Galaxy A serisinde de mümkün olacak
06 Eylül 2025Türkiye'de Android 16 ve Onu UI 8 güncellemesini alacak ilk Samsung cihazları netleşti
30 Haziran 2025Samsung, One UI 8.5 güncellemesini bu cihazlara sunacak
25 Mayıs 2025Android 15 tabanlı One UI 7 güncellemesi Türkiye'de yeni Galaxy modellerine ulaşıyor
10 Mayıs 2025Android 15 tabanlı One UI 7 güncellemesi Türkiye'deki Galaxy S22 ve S21 serisi cihazlara geldi
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
- 12GB RAM
- 4000 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
