📱
Samsung
Samsung Galaxy A56 5G
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
Exynos 1580
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 15 (güncel: Android 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy A56 5G |
| Çıkış Tarihi | Mart 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Awesome Navy, Awesome White, Awesome Mint, Awesome Lilac |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.3 |
| Yükseklik (mm) | 162.0 |
| Kalınlık (mm) | 7.4 |
| Ağırlık (g) | 198 |
| Malzeme | Cam arka / alüminyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP67 (1m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | Super AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 393 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1200 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus+ |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Exynos 1580 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.9 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Xclipse 540 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 5MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 12MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / Single Take |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (güncel: Android 16) |
| Güncelleme Süresi | 6 yıl OS / 6 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Galaxy AI / Bixby |
📰 Samsung Galaxy A56 5G Haberleri
31 Mart 2026iPhone ile dosya paylaşımı Galaxy A serisinde de mümkün olacak
30 Mart 20265G nedir, ne işe yarar? Türkiye'de 5G'ye geçiş rehberi ve cihaz önerileri (2026)
09 Şubat 2026Galaxy A57 5G’nin tanıtımı yaklaşırken yeni belgeler paylaşıldı
24 Aralık 2025One UI 8.5 için geri sayım: Samsung’un test ettiği Galaxy telefonlar ortaya çıktı
10 Aralık 2025iPhone 16, 2025'in üçüncü çeyreğinde en çok satan akıllı telefon oldu
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
- 12GB RAM
- 4000 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş

