📱
Samsung
Samsung Galaxy A54 5G
📺
Ekran
6.4"
⚡
İşlemci
Exynos 1380
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
25WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 13 (güncel: Android 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy A54 5G |
| Çıkış Tarihi | Mart 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Awesome Graphite, Awesome White, Awesome Lime, Awesome Violet |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.7 |
| Yükseklik (mm) | 158.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 202 |
| Malzeme | Cam arka / alüminyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP67 (1m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.4 |
| Panel Tipi | Super AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 403 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Exynos 1380 |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G68 |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 123° |
| Telefoto Kamera | 5MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 32MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / Single Take |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 25W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (güncel: Android 16) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS / 5 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Bixby |
📰 Samsung Galaxy A54 5G Haberleri
06 Eylül 2025Türkiye'de Android 16 ve Onu UI 8 güncellemesini alacak ilk Samsung cihazları netleşti
14 Nisan 2025Samsung, güncellenen listeye göre Türkiye’de onlarca modelini One UI 7 Android 15’e taşıyacak
03 Ekim 2024Samsung Galaxy A56'nın test sonucu, Exynos 1580'in performansı hakkında ipucu veriyor
09 Ağustos 2024Samsung Galaxy A16 5G için iki farklı işlemci seçeneği sunulacak
16 Temmuz 2024Amazon Prime Day 2024 indirimleri başladı, işte teknoloji ürünlerinde bazı fırsatlar
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
- 12GB RAM
- 4000 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
