Samsung
Samsung Galaxy A25 5G
📺
Ekran
6.5"
⚡
İşlemci
Exynos 1280
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
25WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 14 (güncel: Android 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy A25 5G |
| Çıkış Tarihi | Aralık 2023 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Sarı, Kremsi Beyaz |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.5 |
| Yükseklik (mm) | 160.1 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 197 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.5 |
| Panel Tipi | Super AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 396 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Exynos 1280 |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (2x2.4 GHz A78 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G68 |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 123° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 13MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 25W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (güncel: Android 16) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS / 5 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Bixby |
📰 Samsung Galaxy A25 5G Haberleri
06 Eylül 2025Türkiye'de Android 16 ve Onu UI 8 güncellemesini alacak ilk Samsung cihazları netleşti
31 Mayıs 2025Samsung Galaxy A26 İncelemesi
14 Nisan 2025Samsung, güncellenen listeye göre Türkiye’de onlarca modelini One UI 7 Android 15’e taşıyacak
03 Nisan 2025Yaşlılar için sade, işlevsel ve ekonomik 5 akıllı telefon (Nisan 2025)
18 Şubat 2025Samsung Galaxy A26 için hazırlanan destek sayfaları aktif hâle geldi
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
- 12GB RAM
- 4000 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş

