📱
Samsung
Samsung Galaxy A12
📺
Ekran
6.5"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio P35
🧠
RAM
3GB / 4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
32GB / 64GB / 128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
15WW
📷
Ana Kamera
48MP f/2.0 OIS
🤖
OS
Android 10 (güncel: Android 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy A12 |
| Çıkış Tarihi | Aralık 2020 |
| Çıkış Yılı | 2021 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Mavi, Kırmızı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.4 |
| Yükseklik (mm) | 164.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 205 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.5 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1600 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 270 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 400 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio P35 |
| Üretim Süreci (nm) | 12nm |
| CPU | Octa-core (4x2.35 GHz + 4x1.8 GHz) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB / 4GB / 6GB |
| Depolama | 32GB / 64GB / 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/2.0 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 123° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik / 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 8MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Quad kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 15W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 10 (güncel: Android 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS / 4 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | Bixby |
📰 Samsung Galaxy A12 Haberleri
30 Mart 20265G nedir, ne işe yarar? Türkiye'de 5G'ye geçiş rehberi ve cihaz önerileri (2026)
19 Şubat 2026MediaMarkt uygulaması Galaxy Tab S11 Ultra fiyatını düşürdü
16 Temmuz 2024Amazon Prime Day 2024 indirimleri başladı, işte teknoloji ürünlerinde bazı fırsatlar
20 Aralık 2023Samsung Galaxy Watch 6 Classic İncelemesi
19 Ekim 2023Xiaomi Book S tablet bilgisayar A101'de haftanın dikkat çeken ürünü
Diğer Samsung Telefonları
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip7
- 6.9 (açık)" ekran
- Exynos 2500
- 12GB RAM
- 4300 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip6
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
- 12GB RAM
- 4000 mAh
- 50MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip5
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Z Flip4
- 6.7 (açık)" ekran
- Snapdragon 8+ Gen 1
- 8GB RAM
- 3700 mAh
- 12MP f/1.8 26mm OIS
Fiyat belirtilmemiş
