📱
POCO
POCO X5
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 695 5G
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
33WW
📷
Ana Kamera
48MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 12 (MIUI 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | POCO |
| Model | X5 |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, Blue, Yellow |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.0 |
| Yükseklik (mm) | 165.9 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 189 |
| Malzeme | Gorilla Glass 3 ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1100 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 3 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 695 5G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 660 + 6x1.7 GHz Kryo 660) |
| GPU | Adreno 619 |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 118° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 13MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 POCO X5 Haberleri
22 Mayıs 2026Yeterince iyi olmak bazen yeterli: Samsung Galaxy A37 İncelemesi
29 Ocak 2026Redmi Turbo 5 Max 9.000 mAh batarya ile sahneye çıktı
27 Kasım 2025POCO’nun yeni tabletleri Pad X1 ve Pad M1 sahneye çıktı
17 Ağustos 2025Poco M7 4G global lansmanı yapıldı: 6.9 inç ekran, Snapdragon 685 işlemci ve 7000 mAh batarya ile geliyor
24 Haziran 2025POCO F7 tanıtıldı: Snapdragon 8s Gen 4 ve 90W şarj desteğiyle geliyor
Diğer POCO Telefonları
POCO
POCO X8 Pro
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8s Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.59 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Pro
- 6.59" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6210 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F7 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
