📱
POCO
POCO X5 Pro
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 778G 5G
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.9 OIS
🤖
OS
Android 12 (MIUI 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | POCO |
| Model | X5 Pro |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, Blue, Yellow |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.0 |
| Yükseklik (mm) | 162.9 |
| Kalınlık (mm) | 7.9 |
| Ağırlık (g) | 181 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 900 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 778G 5G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 670 + 3x2.2 GHz + 4x1.9 GHz) |
| GPU | Adreno 642L |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 16MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 POCO X5 Pro Haberleri
27 Kasım 2025POCO’nun yeni tabletleri Pad X1 ve Pad M1 sahneye çıktı
28 Mart 202520.000-30.000 TL aralığında alınabilecek 5 Android telefon önerisi (Mart 2025)
27 Mart 2025Poco F7 Ultra, Snapdragon 8 Elite ve yeni nesil kamera sistemiyle tanıtıldı
18 Mart 2025Poco F7 Pro ve F7 Ultra'nın teknik özellikleri ve görselleri sızdırıldı
07 Mart 2025Poco F7 Ultra, Geekbench AI testinde ortaya çıktı
Diğer POCO Telefonları
POCO
POCO X8 Pro
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8s Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.59 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Pro
- 6.59" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6210 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F7 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
