📱
POCO
POCO M5
📺
Ekran
6.58"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G99
🧠
RAM
4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
64GB / 128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 12 (MIUI 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | POCO |
| Model | M5 |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Power Black, Cool Blue, Poco Yellow |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.1 |
| Yükseklik (mm) | 163.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 201 |
| Malzeme | Gorilla Glass 3 ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.58 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2408 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 401 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 600 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 3 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G99 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Depolama | 64GB / 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 makro / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 5MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Triple kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 POCO M5 Haberleri
28 Temmuz 2025Xiaomi, HyperOS 2 defterini kapatıp tüm odağını HyperOS 3'e yöneltti
10 Haziran 2024Yeni nesil uygun fiyatlı akıllı telefon POCO M6 4G tanıtıldı
27 Ekim 2023Xiaomi'den yeni nesil bağlantı adımı HyperOS tanıtıldı
19 Ekim 2023Xiaomi Book S tablet bilgisayar A101'de haftanın dikkat çeken ürünü
01 Ağustos 2023Poco M6'nın 5G desteğiyle geleceği doğrulandı
Diğer POCO Telefonları
POCO
POCO X8 Pro
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8s Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.59 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Pro
- 6.59" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6210 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F7 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
