📱
POCO
POCO F5 Pro
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8+ Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5160 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
64MP f/1.79 OIS
🤖
OS
Android 13 (MIUI 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | POCO |
| Model | F5 Pro |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.4 |
| Yükseklik (mm) | 162.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 204 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 526 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1400 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8+ Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X2 + 3x2.75 GHz A710 + 4x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.79 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 16MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / LTPO |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5160 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (MIUI 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 POCO F5 Pro Haberleri
29 Kasım 2025Yapay zekânın soğuk yüzü: HP ve Genesis Mission’ın gölgesinde
27 Eylül 2025Güncelleme takvimi netleşti: Xiaomi HyperOS 3 hangi cihazlara gelecek?
21 Mart 2025Poco F7 serisinin küresel tanıtım tarihi belli oldu
13 Ocak 2025Xiaomi'nin HyperOS 3 güncellemesini alması beklenen cihazların listesi ortaya çıktı
23 Kasım 2024Xiaomi Türkiye, Android 15 tabanlı HyperOS 2 güncellemesi alacak cihazları açıkladı
Diğer POCO Telefonları
POCO
POCO X8 Pro
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8s Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.59 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Pro
- 6.59" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6210 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F7 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
