OPPO
OPPO Reno15 Pro
📺
Ekran
6.32"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8450
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
6200 mAh
⚡
Şarj
80W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
200MP f/1.8 2x OIS
🤖
OS
Android 16 (ColorOS 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Reno15 Pro |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Luminous Blue, Misty Purple, Ice White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.8 |
| Yükseklik (mm) | 152.0 |
| Kalınlık (mm) | 7.4 |
| Ağırlık (g) | 185 |
| Malzeme | Gorilla Glass 7i ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 / IP69 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.32 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 416 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 7i |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8450 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x3.38 GHz A725 + 4x2.2 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G720 MC10 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200MP f/1.8 2x OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.0 3.5x OIS |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 geniş |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | 200MP / OIS / AI Portrait |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6200 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 (ColorOS 16) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS / 4 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Reno15 Pro Haberleri
04 Şubat 2026AnTuTu Ocak tablosu zirveyi netleştirdi, gözler şubat ayına çevrildi
22 Ocak 2026OPPO Reno 15 Serisi Türkiye raflarına geliyor
08 Ocak 2026Oppo Reno 15 Pro Mini, güçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor
18 Kasım 2025Oppo Reno 15 ve Reno 15 Pro tanıtıldı
11 Kasım 2025Oppo Reno 15 serisinin teknik özellikleri lansman öncesinde sızdırıldı
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

