📱
OPPO
OPPO Reno12 Pro
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 7300 Energy
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
80W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS (Sony IMX906)
🤖
OS
Android 14 (ColorOS 14.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Reno12 Pro |
| Çıkış Tarihi | Haziran 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Sunset Peach, Nebula Silver, Space Brown |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.0 |
| Yükseklik (mm) | 162.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.4 |
| Ağırlık (g) | 180 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP65 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2412 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 394 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2100 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 7300 Energy |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.5 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC2 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS (Sony IMX906) |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.0 47mm 2x |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Portrait / AI Erase / AI Expand |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (ColorOS 14.1) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS / 4 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Reno12 Pro Haberleri
01 Eylül 2025AnTuTu Ağustos 2025 listesinde en güçlü Android telefon RedMagic 10S Pro+ oldu
21 Kasım 2024Oppo ColorOS 15 güncellemesinin uluslararası dağıtım takvimini açıkladı
19 Ekim 2024Oppo, Android 15 tabanlı ColorOS 15’i tanıttı: iOS’ten ilham alan yeni özellikler
28 Haziran 2024Oppo Reno 12 F tanıtıldı: Dimensity 6300 işlemci, 5000 mAh pil
19 Haziran 2024Oppo Reno 12 ve Reno 12 Pro'nun dünya sahnesine çıkacak versiyonları tanıtıldı
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
