OPPO
OPPO Find X7
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9300
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
100W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 23mm OIS Hasselblad
🤖
OS
Android 14 (ColorOS 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Find X7 |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Beyaz |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.1 |
| Yükseklik (mm) | 161.6 |
| Kalınlık (mm) | 8.7 |
| Ağırlık (g) | 202 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP65 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO3 AMOLED |
| Çözünürlük | 1264 x 2780 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 450 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO3) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9300 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.25 GHz X4 + 3x2.85 GHz X4 + 4x2.0 GHz A720) |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 23mm OIS Hasselblad |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 14mm 122° |
| Telefoto Kamera | 64MP f/2.6 65mm 3x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 4K@120fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Hasselblad / MariSilicon X2 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (AIRVOOC) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (ColorOS 14) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS / 5 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Find X7 Haberleri
22 Nisan 2026Oppo Find X9 Ultra çift 200 MP kamera ile sahneye çıktı
11 Şubat 2026200 megapiksel kamera kompakt gövdeyle buluştu: Oppo Reno 15 Pro İncelemesi
21 Ocak 2026Oppo Find X9 Ultra için hazırlanan 300 mm telefoto çözümü ortaya çıktı
13 Ocak 2026OnePlus’ın yeni katlanabilir telefonu Open 2 için planlar değişti
24 Aralık 2025Lensin gücü, pilin ömrü: Oppo Find X9 Pro İncelemesi
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
