OPPO
OPPO Find X7 Ultra
📺
Ekran
6.82"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 3
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
100W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 23mm OIS (1" Sony IMX989 2. nesil) Hasselblad
🤖
OS
Android 14 (ColorOS 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Find X7 Ultra |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Sarı, Beyaz, Turuncu |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.2 |
| Yükseklik (mm) | 164.3 |
| Kalınlık (mm) | 9.5 |
| Ağırlık (g) | 221 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.82 |
| Panel Tipi | LTPO3 AMOLED |
| Çözünürlük | 1440 x 3168 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 510 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO3) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz X4 + 5x3.2 GHz A720 + 2x2.3 GHz A520) |
| GPU | Adreno 750 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 23mm OIS (1" Sony IMX989 2. nesil) Hasselblad |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 14mm 122° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.6 65mm 3x + 50MP f/4.3 135mm 6x OIS periskop çift |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@120fps / 8K@30fps |
| Kamera Özellikleri | Çift periskop / 1" sensör / OIS / Hasselblad / MariSilicon X2 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (AIRVOOC) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (ColorOS 14) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS / 5 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Find X7 Ultra Haberleri
18 Mayıs 2026Katlanabilir telefon dünyasının yeni standardı mı? Oppo Find N6 İncelemesi
22 Nisan 2026Oppo Find X9 Ultra çift 200 MP kamera ile sahneye çıktı
11 Şubat 2026200 megapiksel kamera kompakt gövdeyle buluştu: Oppo Reno 15 Pro İncelemesi
21 Ocak 2026Oppo Find X9 Ultra için hazırlanan 300 mm telefoto çözümü ortaya çıktı
24 Aralık 2025Lensin gücü, pilin ömrü: Oppo Find X9 Pro İncelemesi
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

