OPPO
OPPO Find X5
📺
Ekran
6.55"
⚡
İşlemci
Snapdragon 888
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4800 mAh
⚡
Şarj
80W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 23mm OIS MariSilicon X
🤖
OS
Android 12 (ColorOS 12.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Find X5 |
| Çıkış Tarihi | Mart 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 72.6 |
| Yükseklik (mm) | 160.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.7 |
| Ağırlık (g) | 196 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.55 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 402 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 888 |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (1x2.84 GHz X1 + 3x2.42 GHz A78 + 4x1.80 GHz A55) |
| GPU | Adreno 660 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 23mm OIS MariSilicon X |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 14mm 110° |
| Telefoto Kamera | 13MP f/2.4 52mm 2x |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | MariSilicon X / OIS / Hasselblad Renk Kalibrasyonu |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4800 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | 30W (AIRVOOC) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (ColorOS 12.1) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS / 4 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Find X5 Haberleri
07 Nisan 2026Dimensity 9600 Pro performansıyla dengeleri değiştirebilir
18 Mart 2026Oppo’dan katlanabilir telefonlara yeni yaklaşım: Find N6 sahnede
10 Mart 2026Oppo Find N6 tanıtım tarihi belli oldu: Renkleri ve depolama seçenekleri ortaya çıktı
23 Şubat 2026Samsung’un yeni ekran teknolojisine Çin’den alternatif geliyor
11 Şubat 2026200 megapiksel kamera kompakt gövdeyle buluştu: Oppo Reno 15 Pro İncelemesi
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
