OPPO
OPPO Find X5 Pro
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
80W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.7 23mm OIS (3 eksenli) MariSilicon X
🤖
OS
Android 12 (ColorOS 12.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Find X5 Pro |
| Çıkış Tarihi | Mart 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, Ceramic White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 163.7 |
| Kalınlık (mm) | 8.5 |
| Ağırlık (g) | 218 (seramik) / 195 (deri) |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / seramik veya deri arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | LTPO2 AMOLED |
| Çözünürlük | 1440 x 3216 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 525 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO2) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1300 |
| HDR Desteği | HDR10+ / BT.2020 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.7 23mm OIS (3 eksenli) MariSilicon X |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 14mm 110° |
| Telefoto Kamera | 13MP f/2.4 52mm 2x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | MariSilicon X / 3 eksenli OIS / Hasselblad |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (AIRVOOC) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (ColorOS 12.1) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS / 4 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Find X5 Pro Haberleri
07 Nisan 2026Dimensity 9600 Pro performansıyla dengeleri değiştirebilir
10 Mart 2026Oppo Find N6 tanıtım tarihi belli oldu: Renkleri ve depolama seçenekleri ortaya çıktı
11 Şubat 2026200 megapiksel kamera kompakt gövdeyle buluştu: Oppo Reno 15 Pro İncelemesi
24 Aralık 2025Lensin gücü, pilin ömrü: Oppo Find X9 Pro İncelemesi
18 Kasım 2025Oppo Reno 15 ve Reno 15 Pro tanıtıldı
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
