OPPO
OPPO Find N6
📺
Ekran
8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)"
⚡
İşlemci
Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
🧠
RAM
12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
💾
Depolama
256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1
🔋
Pil
6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
⚡
Şarj
80W SUPERVOOCW
📷
Ana Kamera
200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
🤖
OS
Android 16, ColorOS 16
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Find N6 |
| Çıkış Tarihi | Mart 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Altın Turuncu, Derin Siyah, Orijinal Titanyum |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.12 |
| Yükseklik (mm) | 159.87 |
| Kalınlık (mm) | 8.93 |
| Ağırlık (g) | 225 |
| Malzeme | Nanocrystal Cam ön (kapalı), plastik ön (açık), cam arka, 7000 serisi alüminyum çerçeve, titanyum alaşım menteşe (grade 5) |
| Su/Toz Direnci | IP58/IP59 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış) |
| Panel Tipi | Katlanabilir LTPO OLED (iç) / LTPO OLED (dış) |
| Çözünürlük | 2480x2248 (iç) / 2616x1140 (dış) |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 412 ppi (iç) |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz adaptif |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2500 nit (iç) / 3500 nit (dış) peak |
| HDR Desteği | HDR10+, Dolby Vision, HDR Vivid |
| Ekran Koruma | Nanocrystal Glass / Self-healing memory glass (iç) |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Üretim Süreci (nm) | 3 nm |
| CPU | Octa-core (2x4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L + 6x3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M) |
| GPU | Adreno 840 |
| RAM | 12 GB / 16 GB LPDDR5X |
| Depolama | 256 GB / 512 GB / 1 TB UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad |
| Geniş Açı Kamera | 50 MP, f/2.0, 120° FOV, AF |
| Telefoto Kamera | 50 MP, f/2.7, 3x optik zoom, periskop |
| Ön Kamera | 20 MP (dış) + 20 MP (iç) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps |
| Kamera Özellikleri | Hasselblad Color Calibration, OIS, 2-eksen, spektrum sensörü, LED flaş, HDR, panorama |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6000 mAh (Si/C Li-Ion) |
| Kablolu Şarj (W) | 80W SUPERVOOC |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | Evet |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be), çift/üç bant |
| Bluetooth | 5.4 (A2DP / LE / aptX HD / LHDC 5) |
| NFC | Var |
| USB | USB Type-C 3.1 Gen2 (DisplayPort / OTG) |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16, ColorOS 16 |
| Yapay Zeka Özellikleri | Evet (AI Pen desteği; yapay zeka özellikleri) |
📰 OPPO Find N6 Haberleri
23 Mart 2026Apple katlanabilir iPhone için ekran sorununu kökten çözmeye hazırlanıyor
18 Mart 2026Kan şekeri ve tansiyon takibi tek cihazda: Oppo Watch X3 sahnede
18 Mart 2026Oppo’dan katlanabilir telefonlara yeni yaklaşım: Find N6 sahnede
16 Mart 2026Oppo Find X9 Ultra’nın 10x periskop kamerası ortaya çıktı
12 Mart 2026Oppo Find N6 ekran kırışığını neredeyse ortadan kaldırıyor
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
