📱
OPPO
OPPO A76
📺
Ekran
6.56"
⚡
İşlemci
Snapdragon 680
🧠
RAM
4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
33W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
13MP f/2.2
🤖
OS
Android 11 (ColorOS 11.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | A76 |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Glowing Blue, Glowing Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.5 |
| Yükseklik (mm) | 163.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.4 |
| Ağırlık (g) | 189 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.56 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1612 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 269 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 600 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 680 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A73 + 4x1.9 GHz A53) |
| GPU | Adreno 610 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 13MP f/2.2 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Çift kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 33W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 11 (ColorOS 11.1) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS / 2 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 OPPO A76 Haberleri
01 Eylül 2025AnTuTu Ağustos 2025 listesinde en güçlü Android telefon RedMagic 10S Pro+ oldu
18 Mart 2025Oppo A5 Pro'nun Snapdragon 6s Gen 1 işlemcili versiyonunu duyurdu
29 Ekim 2024Bütçe dostu akıllı telefon önerileri (Ekim 2024)
05 Kasım 2023Yeni tanıtılan Oppo A2 giriş segmentinde yüksek depolama kapasitesi sunuyor
28 Haziran 2021Oppo A93s 5G Dimensity 700 ile gelecek
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
