OPPO
OPPO A3
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6300
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5100 mAh
⚡
Şarj
45W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 14 (ColorOS 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | A3 |
| Çıkış Tarihi | Ağustos 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Moonlight Purple, Starry Black, Aqua Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.9 |
| Yükseklik (mm) | 164.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.7 |
| Ağırlık (g) | 187 |
| Malzeme | Panda Glass ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | MIL-STD-810H |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Panda Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6300 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A55 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | MIL-STD-810H / Portrait |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5100 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (ColorOS 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS / 3 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO A3 Haberleri
23 Mart 2026Samsung Galaxy S26, Apple AirDrop ile dosya paylaşabiliyor
06 Mart 2026A101 5 Mart kataloğunda Galaxy S25 Ultra ve iPhone 14 yer alıyor
11 Şubat 2026200 megapiksel kamera kompakt gövdeyle buluştu: Oppo Reno 15 Pro İncelemesi
24 Aralık 2025Lensin gücü, pilin ömrü: Oppo Find X9 Pro İncelemesi
10 Aralık 2025iPhone 16, 2025'in üçüncü çeyreğinde en çok satan akıllı telefon oldu
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

