OnePlus
OnePlus 12R
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2
🧠
RAM
8GB / 16GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
5500 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 14 (OxygenOS 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OnePlus |
| Model | 12R |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Demir Gri, Soğuk Mavi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 163.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.8 |
| Ağırlık (g) | 207 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP64 (1m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1264 x 2780 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 450 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X2 + 2x2.8 GHz A715 + 3x2.8 GHz A710 + 2x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 8GB / 16GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° / 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 16MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / LTPO / 100W şarj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5500 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (OxygenOS 14) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | OnePlus AI |
📰 OnePlus 12R Haberleri
27 Kasım 2025Google, Circle to Search özelliğini Gemini arayüzüne entegre etmeye başladı
24 Kasım 2025OnePlus 15R, Pad Go 2 ve Watch Lite 17 Aralık’ta tanıtılıyor
08 Ocak 2025OnePlus 13R: 50 MP telefoto kamera ve Snapdragon 8 Gen 3 ile tanıtıldı
20 Aralık 2024OnePlus 13R'nin işlemcisi tanıtımdan önce doğrulandı
10 Aralık 2024OnePlus Ace 5'in resmi görselleri paylaşıldı
Diğer OnePlus Telefonları
OnePlus
OnePlus Nord CE 6
- 6.78 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4
- 8 GB LPDDR5 RAM
- 8000 mAh mAh
- 50 MP, f/1.8, OIS, çift eksenli
Fiyat belirtilmemiş
OnePlus
OnePlus Nord CE 6 Lite
- 6.72 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Apex
- 6 GB / 8 GB RAM
- 7000 mAh mAh
- 50 MP, f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
OnePlus
OnePlus 15R
- 6.83" ekran
- Snapdragon 8 Gen 5
- 12GB RAM
- 7400 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OnePlus
OnePlus 15
- 6.82" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB / 24GB RAM
- 6300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş

