📱
Huawei
Huawei nova 9 Pro
📺
Ekran
6.72"
⚡
İşlemci
Snapdragon 778G 4G
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4000 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 2.0 / EMUI 12
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | nova 9 Pro |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2021 |
| Çıkış Yılı | 2021 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, Green, Pearl White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.7 |
| Yükseklik (mm) | 161.0 |
| Kalınlık (mm) | 7.7 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.72 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 392 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 778G 4G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 670 + 3x2.2 GHz + 4x1.9 GHz) |
| GPU | Adreno 642L |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/1.8 2x / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 + 32MP f/2.0 ultrawide (çift ön) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Çift ön kamera / 100W şarj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4000 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 2.0 / EMUI 12 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei nova 9 Pro Haberleri
25 Mayıs 2026Huawei Nova 16 serisinin tanıtım tarihi açıklandı
17 Mayıs 2026Huawei Nova 16 Pro Max 200 MP kamera iddiasıyla geliyor
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
01 Mayıs 2026Huawei Nova 15 Max dev piliyle küresele açılıyor
28 Nisan 2026Huawei yeni ürünlerini 7 Mayıs’ta dünya sahnesine çıkaracak
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
