📱
Huawei
Huawei nova 15 Ultra
📺
Ekran
6.84"
⚡
İşlemci
Kirin 9010S
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
6500 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 6.0
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | nova 15 Ultra |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Gold |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.5 |
| Yükseklik (mm) | 162.3 |
| Kalınlık (mm) | 6.8 |
| Ağırlık (g) | 209 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.84 |
| Panel Tipi | LTPO OLED |
| Çözünürlük | 1320 x 2856 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 459 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Kirin 9010S |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Nano-core |
| GPU | Maleoon 910 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 48MP f/2.1 3x OIS |
| Ön Kamera | 60MP f/2.4 + 8MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Çift ön kamera / 3x tele |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6500 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 6.0 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei nova 15 Ultra Haberleri
17 Mayıs 2026Huawei Nova 16 Pro Max 200 MP kamera iddiasıyla geliyor
01 Mayıs 2026Huawei Nova 15 Max dev piliyle küresele açılıyor
29 Aralık 2025Tesla’dan Huawei ve Apple Cüzdan desteğine ilk sinyal
22 Aralık 2025Huawei nova 15 serisi tanıtıldı: Kirin 9010S ve 6.500 mAh batarya öne çıktı
15 Aralık 2025Huawei Nova 15 serisi tanıtım öncesi ortaya çıktı: Tasarım, renk seçenekleri ve konfigürasyonlar netleşti
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

