📱
Huawei
Huawei nova 13
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
Kirin 9000S1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
66WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 4.2 / EMUI 14.2
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | nova 13 |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2024 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Pink, Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 72.9 |
| Yükseklik (mm) | 161.2 |
| Kalınlık (mm) | 7.0 |
| Ağırlık (g) | 195 |
| Malzeme | Aluminosilikat cam ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2388 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 392 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1400 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Aluminosilikat cam |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Kirin 9000S1 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (1x2.62 GHz Cortex-A710 + 3x2.15 GHz + 4x1.53 GHz) |
| GPU | Maleoon 910 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 60MP f/2.4 + 8MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Çift ön kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 66W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 4.2 / EMUI 14.2 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei nova 13 Haberleri
01 Mayıs 2026Huawei Nova 15 Max dev piliyle küresele açılıyor
23 Aralık 2025Yeni Huawei MatePad 11.5 (2026) duyuruldu: Soft Light ekranlı versiyon göz yorgunluğunu azaltıyor
22 Aralık 2025Huawei nova 15 serisi tanıtıldı: Kirin 9010S ve 6.500 mAh batarya öne çıktı
26 Kasım 2025HUAWEI nova 14 Pro’nun Türkiye lansman tarihi belli oldu
02 Ekim 2025Watch GT 5 Pro ile başlayan zirve, Watch GT 6 Pro ile yeniden tanımlandı: Huawei Watch GT 6 Pro İncelemesi
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

