Huawei
Huawei nova 10
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 778G 4G
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4000 mAh
⚡
Şarj
66WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 2.0 / EMUI 12
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | nova 10 |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Starlight Silver |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.0 |
| Yükseklik (mm) | 162.6 |
| Kalınlık (mm) | 6.9 |
| Ağırlık (g) | 168 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 395 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 778G 4G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 670 + 3x2.2 GHz + 4x1.9 GHz) |
| GPU | Adreno 642L |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 60MP f/2.4 (ana ön) + 8MP f/2.2 ultrawide |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 60MP çift ön kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4000 |
| Kablolu Şarj (W) | 66W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 2.0 / EMUI 12 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei nova 10 Haberleri
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
01 Mayıs 2026Huawei Nova 15 Max dev piliyle küresele açılıyor
04 Şubat 2026Huawei ve Oppo, ön kamerada kare sensör kullanımını test ediyor
23 Aralık 2025Yeni Huawei MatePad 11.5 (2026) duyuruldu: Soft Light ekranlı versiyon göz yorgunluğunu azaltıyor
23 Aralık 2025Huawei, Watch 5’in özel sürümünü ve Watch GT 6’nın yeni rengini tanıttı
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

