Huawei
Huawei nova 10 Pro
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 778G 4G
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 2.0 / EMUI 12
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | nova 10 Pro |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Gold |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 163.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.1 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2388 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 387 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 778G 4G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 670 + 3x2.2 GHz + 4x1.9 GHz) |
| GPU | Adreno 642L |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/1.8 2x / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 60MP f/2.4 + 8MP f/2.2 ultrawide |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 60MP çift ön kamera / 100W şarj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 2.0 / EMUI 12 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei nova 10 Pro Haberleri
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
01 Mayıs 2026Huawei Nova 15 Max dev piliyle küresele açılıyor
22 Aralık 2025Huawei nova 15 serisi tanıtıldı: Kirin 9010S ve 6.500 mAh batarya öne çıktı
15 Aralık 2025Huawei Nova 15 serisi tanıtım öncesi ortaya çıktı: Tasarım, renk seçenekleri ve konfigürasyonlar netleşti
26 Kasım 2025HUAWEI nova 14 Pro’nun Türkiye lansman tarihi belli oldu
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

