Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
📺
Ekran
6.9"
⚡
İşlemci
Kirin 9030 Pro
🧠
RAM
16GB RAM
💾
Depolama
512GB / 1TB
🔋
Pil
6000 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
🤖
OS
HarmonyOS 6.0 / EMUI 15
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | Mate 80 Pro Max |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, Silver, Blue, Gold |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 79.0 |
| Yükseklik (mm) | 164.4 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 239 |
| Malzeme | Kunlun Glass 2 ön / cam/titanyum arka / titanyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.9 |
| Panel Tipi | LTPO OLED |
| Çözünürlük | 1320 x 2848 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 449 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Kunlun Glass 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Kirin 9030 Pro |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Nano-core |
| GPU | Maleoon 935 |
| RAM | 16GB |
| Depolama | 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS |
| Geniş Açı Kamera | 40MP f/0.9 ultrawide |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.9 3.5x OIS periskop / 50MP f/4.1 periskop çift |
| Ön Kamera | 13MP f/2.4 + TOF 3D |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 2160p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Çift periskop / Değişken diyafram / Titanyum / 5G |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6000 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | 80W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | 20W ters kablosuz |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 6.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 6.0 / EMUI 15 |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei Mate 80 Pro Max Haberleri
18 Mayıs 2026Huawei Online Mağaza bayram kampanyası: Hangi üründe hangi kupon daha mantıklı?
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
10 Nisan 2026Huawei Pura 90 Pro ve Pro Max'in tanıtım tarihi açıklandı, tasarım ortaya çıktı
24 Mart 2026Huawei Enjoy 90 ailesi Plus ve Pro Max modelleriyle büyüyor
23 Mart 2026Huawei, akıllı telefonun içine gerçek soğutma fanı koydu
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70
- 6.69" ekran
- Kirin 9020
- 12GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

