Huawei
Huawei Mate 70 Pro
📺
Ekran
6.9"
⚡
İşlemci
Kirin 9020
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5500 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
🤖
OS
HarmonyOS 4.3
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | Mate 70 Pro |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Brown, Purple |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.2 |
| Yükseklik (mm) | 162.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 221 |
| Malzeme | Kunlun Glass 2 ön / deri/cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.9 |
| Panel Tipi | LTPO OLED |
| Çözünürlük | 1316 x 2832 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 449 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Kunlun Glass 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Kirin 9020 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Nano-core |
| GPU | Maleoon 920 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 48MP f/2.1 3.5x OIS periskop |
| Ön Kamera | 13MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 2160p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Değişken diyafram / OIS / 5G / Uydu çağrı-mesaj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5500 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | 80W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 4.3 |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei Mate 70 Pro Haberleri
12 Mayıs 2026Hepsiburada'da Huawei Watch Fit 5 alana FreeBuds SE 2 kulaklık hediye geliyor
07 Mayıs 2026Huawei Watch Fit 5 Serisi ince gövdesi ve Panda egzersizleriyle gençlere sesleniyor
07 Mayıs 2026Huawei MatePad Pro Max ultra ince tasarımıyla tanıtım öncesinde ortaya çıktı
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
23 Mart 2026Huawei, akıllı telefonun içine gerçek soğutma fanı koydu
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70
- 6.69" ekran
- Kirin 9020
- 12GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

