Honor
Honor X8
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
Snapdragon 680
🧠
RAM
6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
4000 mAh
⚡
Şarj
22.5WW
📷
Ana Kamera
64MP f/1.9
🤖
OS
Android 11 (MagicUI 5.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Honor |
| Model | X8 |
| Çıkış Tarihi | Mart 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Midnight Black, Titanium Silver, Glacial Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.7 |
| Yükseklik (mm) | 160.1 |
| Kalınlık (mm) | 7.4 |
| Ağırlık (g) | 163 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2388 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 392 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 680 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A73 + 4x1.9 GHz A53) |
| GPU | Adreno 610 |
| RAM | 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.9 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 makro / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Dört kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4000 |
| Kablolu Şarj (W) | 22.5W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 11 (MagicUI 5.0) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Honor X8 Haberleri
16 Nisan 2026Honor’dan dev pil hamlesi: 11000 mAh kapasite test ediliyor
03 Nisan 2026Honor X80i tanıtıldı: 7000 mAh pil ve yeni nesil işlemci
02 Nisan 2026Honor’dan dev pilli yeni telefon: Play 80 Pro tanıtıldı
30 Mart 2026Honor X80i sahneye çıkıyor: Büyük pil, ince tasarım
16 Şubat 2026Honor’dan yeni tablet: Pad X8b sessizce satışa sunuldu
Diğer Honor Telefonları
Honor
Honor 600 Pro
- 6.57" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600
- 6.57" ekran
- Snapdragon 7 Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Lite
- 6.6" ekran
- MediaTek Dimensity 7100 Elite
- 8GB / 12GB RAM
- 6520 mAh
- 108MP f/1.8 (1/1.67" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor X9d 5G
- 6.78" ekran
- Snapdragon 6s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 7200 mAh
- 108MP f/1.75 OIS
Fiyat belirtilmemiş
