Honor
Honor Magic8 Pro
📺
Ekran
6.71"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Elite Gen 5
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
7100 (global) / 7200 (Çin) / 6270 (EU) mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.95 OIS (1/1.3")
🤖
OS
Android 16 (MagicOS 10.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Honor |
| Model | Magic8 Pro |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, Purple, Cyan, Titanium |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.0 |
| Yükseklik (mm) | 161.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 219 |
| Malzeme | NanoCrystal Shield ön / fiber takviyeli plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 + IP69 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.71 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1280 x 2800 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 458 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 5000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | NanoCrystal Shield |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (2x4.74 GHz Oryon V3 + 6x3.63 GHz Oryon V3) |
| GPU | Adreno 840 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.95 OIS (1/1.3") |
| Geniş Açı Kamera | 122MP f/2.2 122° |
| Telefoto Kamera | 200MP f/2.7 3.5x OIS periskop |
| Ön Kamera | 12MP f/2.4 + TOF 3D |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 200MP periskop / 3D face / Ultrasonik / AI butonu |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 7100 (global) / 7200 (Çin) / 6270 (EU) |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | 100W kablosuz |
| Ters Kablosuz Şarj | 5W ters |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 6.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 (MagicOS 10.0) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Honor AI / Gemini / Google AI Pro |
📰 Honor Magic8 Pro Haberleri
04 Şubat 2026AnTuTu Ocak tablosu zirveyi netleştirdi, gözler şubat ayına çevrildi
20 Ocak 202624 GB RAM, 200 MP kamera: Honor Magic 8 RSR Porsche Design sahneye çıktı
19 Ocak 2026Honor Magic 8 Pro Air, ultra ince gövdesi ve amiral gemisi donanımıyla sahneye çıktı
12 Ocak 2026Honor’un yeni Porsche Design modeli Magic 8 RSR böyle görünecek
09 Ocak 2026Honor Magic 8 RSR Porsche Design ilk kez görüntülendi: Kamera ve donanım detayları ortaya çıktı
Diğer Honor Telefonları
Honor
Honor Play 80 Plus
- 6.61 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 4 Gen 4
- 6 GB / 8 GB RAM
- 7500 mAh mAh
- 13 MP, f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Pro
- 6.57" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600
- 6.57" ekran
- Snapdragon 7 Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Lite
- 6.6" ekran
- MediaTek Dimensity 7100 Elite
- 8GB / 12GB RAM
- 6520 mAh
- 108MP f/1.8 (1/1.67" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş

