Honor
Honor 90 Smart
📺
Ekran
6.8"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6020
🧠
RAM
6GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5330 mAh
⚡
Şarj
22.5WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.75
🤖
OS
Android 13 (MagicOS 7.2)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Honor |
| Model | 90 Smart |
| Çıkış Tarihi | Nisan 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Midnight Black, Titanium Silver, Emerald Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 165.7 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 199 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.8 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1640 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 264 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6020 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 6GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.75 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | 108MP |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5330 |
| Kablolu Şarj (W) | 22.5W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.1 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (MagicOS 7.2) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Honor 90 Smart Haberleri
12 Aralık 2025Honor X8d büyük pili ve 4G işlemcisiyle tanıtıldı
24 Eylül 2025Xiaomi, Watch S4, Smart Band 10 Gold, Open Wear Stereo Pro ve Smart Camera C701 ürünlerini Türkiye’de satışa çıkardı
22 Ağustos 2025Samsung Galaxy Z Fold 7 İncelemesi
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
19 Ağustos 2025Snapdragon 7s Gen 4 orta segment akıllı telefonlara daha güçlü ekran ve düşük ışık video desteği getiriyor
Diğer Honor Telefonları
Honor
Honor Play 80 Plus
- 6.61 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 4 Gen 4
- 6 GB / 8 GB RAM
- 7500 mAh mAh
- 13 MP, f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Pro
- 6.57" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600
- 6.57" ekran
- Snapdragon 7 Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Lite
- 6.6" ekran
- MediaTek Dimensity 7100 Elite
- 8GB / 12GB RAM
- 6520 mAh
- 108MP f/1.8 (1/1.67" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş

