Honor
Honor 70 Lite 5G
📺
Ekran
6.5"
⚡
İşlemci
Snapdragon 480+ 5G
🧠
RAM
6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
22.5WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 12 (MagicUI 6.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Honor |
| Model | 70 Lite 5G |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Midnight Black, Titanium Silver |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.5 |
| Yükseklik (mm) | 163.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 190 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.5 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1600 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 271 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 480+ 5G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 460 + 6x1.8 GHz Kryo 460) |
| GPU | Adreno 619 |
| RAM | 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 5MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | yok |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 22.5W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.1 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MagicUI 6.1) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Honor 70 Lite 5G Haberleri
28 Mayıs 2026Dimensity 8550, Gemini Intelligence için ucuz Android umudu veriyor
30 Mart 20265G nedir, ne işe yarar? Türkiye'de 5G'ye geçiş rehberi ve cihaz önerileri (2026)
11 Şubat 2026Honor 600 Lite’ın işlemcisi ortaya çıktı: Dimensity 7100 ile geliyor
12 Aralık 2025Honor X8d büyük pili ve 4G işlemcisiyle tanıtıldı
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
Diğer Honor Telefonları
Honor
Honor 600e
- 6.6 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7100 Elite
- 8 GB LPDDR4X RAM
- 6520 mAh mAh
- 108 MP, f/1.75, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor Play 80 Plus
- 6.61 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 4 Gen 4
- 6 GB / 8 GB RAM
- 7500 mAh mAh
- 13 MP, f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Pro
- 6.57" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600
- 6.57" ekran
- Snapdragon 7 Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
