Google
Google Pixel 9a
📺
Ekran
6.3"
⚡
İşlemci
Google Tensor G4
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5100 mAh
⚡
Şarj
23WW
📷
Ana Kamera
48MP f/1.7 OIS
🤖
OS
Android 15 (18'e kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | |
| Model | Pixel 9a |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Obsidyen, Porselen, Iris, Şakayık |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 72.9 |
| Yükseklik (mm) | 154.7 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 186 |
| Malzeme | Gorilla Glass 3 ön / plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.3 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2424 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 422 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2700 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 3 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Google Tensor G4 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.1 GHz X4 + 3x2.6 GHz A720 + 4x1.92 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G715 MC10 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/1.7 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Ön Kamera | 13MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Kablosuz şarj / Gemini / 7 yıl |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5100 |
| Kablolu Şarj (W) | 23W |
| Kablosuz Şarj (W) | 7.5W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (18'e kadar) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Google AI / Gemini |
📰 Google Pixel 9a Haberleri
07 Nisan 2026Google Pixel 10a’nın Japonya’ya özel Isai Blue sürümü tanıtıldı
16 Şubat 2026Google Pixel 10a’nın Avrupa fiyatı ve tüm özellikleri sızdırıldı
05 Şubat 2026Google Pixel 10a ortaya çıktı: Yeni renk ve tanıtım tarihi netleşti
22 Ocak 2026Google Pixel 10a’nın yeni görüntüleri ortaya çıktı
15 Ocak 2026Google Pixel 10a’ya ait resmi görsel internete düştü
Diğer Google Telefonları
Google
Google Pixel 10 Pro Fold
- 8.0 (iç)" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5015 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro XL
- 6.8" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 4870 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 12GB RAM
- 4970 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
