📱
Google
Google Pixel 9
📺
Ekran
6.3"
⚡
İşlemci
Google Tensor G4
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4700 mAh
⚡
Şarj
27WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.68 OIS
🤖
OS
Android 14 (17'ye kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | |
| Model | Pixel 9 |
| Çıkış Tarihi | Ağustos 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Obsidyen, Porselen, Şakayık, Bulut |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 70.5 |
| Yükseklik (mm) | 152.6 |
| Kalınlık (mm) | 8.5 |
| Ağırlık (g) | 198 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.3 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2424 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 422 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2700 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Google Tensor G4 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.1 GHz X4 + 3x2.6 GHz A720 + 4x1.92 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G715 MC10 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.68 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 48MP f/1.7 123° |
| Ön Kamera | 10.5MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Gemini / UWB / 7 yıl |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4700 |
| Kablolu Şarj (W) | 27W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi2) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (17'ye kadar) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Google AI / Gemini |
📰 Google Pixel 9 Haberleri
22 Nisan 2026Galaxy S26 satışları ilk haftalarda beklentilerin üzerine çıktı
07 Nisan 2026Google Pixel 10a’nın Japonya’ya özel Isai Blue sürümü tanıtıldı
07 Nisan 2026Google Pixel 10a parçalarına ayrıldı: Tamir kolaylığı şaşırtıyor
06 Nisan 2026Android 17’nin yeni özelliği bildirim karmaşasını bitirebilir
03 Nisan 2026Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 11 Pro XL görüntülendi
Diğer Google Telefonları
Google
Google Pixel 10 Pro Fold
- 8.0 (iç)" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5015 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro XL
- 6.8" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 4870 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 12GB RAM
- 4970 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
