📱
Google
Google Pixel 9 Pro
📺
Ekran
6.3"
⚡
İşlemci
Google Tensor G4
🧠
RAM
16GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
4700 mAh
⚡
Şarj
27WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.68 OIS
🤖
OS
Android 14 (17'ye kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | |
| Model | Pixel 9 Pro |
| Çıkış Tarihi | Ağustos 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Obsidyen, Porselen, Fındık, Gül Kuvars |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 72.0 |
| Yükseklik (mm) | 152.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.5 |
| Ağırlık (g) | 199 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön/arka / titanyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.3 |
| Panel Tipi | LTPO OLED |
| Çözünürlük | 1280 x 2856 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 495 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Google Tensor G4 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.1 GHz X4 + 3x2.6 GHz A720 + 4x1.92 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G715 MC10 |
| RAM | 16GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.68 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 48MP f/1.7 123° |
| Telefoto Kamera | 48MP f/2.8 5x OIS periskop |
| Ön Kamera | 42MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@30fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 5x periskop / LTPO / Uydu SOS / 7 yıl |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4700 |
| Kablolu Şarj (W) | 27W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi2) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (17'ye kadar) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Google AI / Gemini |
📰 Google Pixel 9 Pro Haberleri
14 Mayıs 2026Google iPhone’dan Android’e geçişi sonunda daha sorunsuz hâle getiriyor
12 Mayıs 2026Android Show 2026 etkinliğinde duyurulan tüm yenilikler
08 Mayıs 2026Google Fitbit Air ekransız bileklikle sağlık takibini yeniliyor
06 Mayıs 2026Android 16 güncellemesi Pixel cihazlarda kamera ve ekran hatalarını gideriyor
05 Mayıs 2026OpenAI’ın gizemli AI telefonu için tarih öne çekildi
Diğer Google Telefonları
Google
Google Pixel 10 Pro Fold
- 8.0 (iç)" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5015 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro XL
- 6.8" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 4870 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 12GB RAM
- 4970 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş

